Jaroslav Král (1883 - 1942)
Jan Preisler
Artist: | Jaroslav Král |
Identification number: | 1333-S200130 |
Technique: | kresba tužkou kolorovaná akvarelem/papír |
Dimensions: | 40 x 31 cm |
Signed: | sign. PD J. Král |
Artist: | Jaroslav Král |
Dimensions: | 40 x 31 cm |
Signed: | sign. PD J. Král |