Rudolf Krivoš (1933 - 2020)
Kompozice
Artist: | Rudolf Krivoš |
Identification number: | 0137-S200100 |
Dated: | 1966 |
Technique: | tuš, akvarel/papír |
Dimensions: | ve výřezu 29,5 x 15,5 cm |
Signed: | sign. PD R-K-66, 1.5.66.R |
Artist: | Rudolf Krivoš |
Dated: | 1966 |