229

Tavík František Šimon

Vítání jara

238 000 Kč
Autor: Tavík František Šimon
Identifikační číslo: 229
Datováno: 1930 - 40
Technika: olej/plátno
Rozměry: 100,5 x 130 cm
vzadu štítek (62/2); expertiza PhDr. Mgr. M. Zachař; certifikát autentičnosti univ. prof. J. Knotek

Z expertizy PhDr. Mgr. M. Zachaře
Posuzovaný veristicky výstižný obraz působivé kompozice a podmanivého koloritu spadá do období umělcových zralých let, přestože v něm vidíme trvající inspiraci francouzským symbolismem zvláště pak tvrobou Puvise de Chavnnes. Jde o výtvarně zdařilé dílo doby rozvinutého art deco, evokující v apartním provedení dobovou zálibu v nevtíravém exotismu. Dobře dochované plátno velmi dobré malířské úrovně představuje svého autora v typické a divácky vděčné poloze oslavující "zlatý věk bytí", jak jej v reprodukcích přinášela dobová periodika, zvláště ve třetí a čtvrté dekádě 20. století.

Další díla v Poaukční prodej od autora Šimon Tavík František

Vítání jara
Vyvolávací cena
238 000 Kč
Normandie
Vyvolávací cena
70 000 Kč
Notre-Dame
Vyvolávací cena
8 800 Kč