033

Václav Frydecký

Hudba

182 000 Kč
Autor: Václav Frydecký
Identifikační číslo: 033
Datováno: 1967
Technika: patinovaný bronz 3/6
Rozměry: v. 100 cm
Signatura: sign. na plintě Frydecký V.
na boku litecká značka O. Špaček Praha; reprodukováno: F. Dvořák - Václav Frydecký, Jakura, 2009, str. 82

Plastiku „Hudba“ Frydecký poprvé prezentoval na sochařském sympoziu v Bulharsku v roce 1978. Tehdy k tomu řekl:“ Motiv
hudby mne zajímal už od roku 1962. Dělal jsem na toto téma plastiku ve dřevě (…) Možnost realizovat stejné téma se mi však
naskytla teprve nyní v bílém, bulharském krystalickém mramoru (…) Myslím, že Hudba je jakýsi internacionální jazyk, kterému
každý rozumí“

Další díla v Poaukční prodej od autora Frydecký Václav

Po koupeli
52 000 Kč