neubertje zakladatel a klíčovou osobností Galerie ART Praha, který dává galerii i nadále svůj jedinečný punc s důrazem na kvalitu.

V roce 1994 v něm uzrálo rozhodnutí ukončit lékařskou praxi a věnovat se naplno sběratelství a vedení galerie umění. Od začátku vybíral to nejlepší z českého výtvarného umění.

Mezi jeho oblíbence a přátele se řadí velké osobnosti naší malby jako
byli Jan Bauch, Josef Jíra, z nejmladší generace umělců Roman Brichcín a mnoho dalších. Úspěšně je vystavoval vydával jim katalogy a publikace.(viz. výstavy, publikace).

Jeho mnoholeté sběratelské zkušenosti jej naučili obracet se v případě pochybností na odborníky a znalce. Jen díky tomuto přístupu se Galerie Art Praha stala zárukou kvality a důvěryhodnosti a získala si na oblibě mezi významnými sběrateli i milovníky umění. MUDr. Vladimír Neubert tak dokázal vybudovat spolehlivou a stabilní značku, která se svými výsledky dlouhodobě drží na předních místech žebříčku aukčních síní a galerií nejen v Praze, ale i v celé republice. Je osobností, která galerii i nadále dává svůj jedinečný charakter s důrazem na kvalitu.

 

Velice zajímavý článek s MUDr. Neubertem byl publikován v časopise TÉMA v dubnu,2016
Galerista z ordinace