136

Istler Josef (1919 - 2000)

Bez názvu - Abstrakce v modré

Vyvolávací cena
90 000 Kč
Příjem limitů do: 24. 11. 2019 11:30

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Istler Josef
Evidenční číslo 1227-S180500113
Vytvořeno 1944
Technika olej/karton
Rozměr 45 x 65 cm
Signatura sign. PN Istler 44
expertiza PhDr. R. Michalová, Ph.D.; rámováno

Z expertizy PhDr. R. Michalové, Ph.D.
Posuzovaný obraz patří do souboru autorových děl s náměty pavučin a bažin, je ukázkovým příkladem, jak se tyto dvě vrstvy Istlerovy malby vzájemně prostupovaly. Představuje fascinující prostorový “labyrint“ subjektivních psychologických ponorů. Jakoby se tu před divákem, usilujícím proniknout do nitra obrazu, postupně zjevovaly jeho jednotlivé plány. Dílo se vyznačuje neobyčejně sofistikovaným výtvarným zpracováním, předznamenávajícím Istlerův osobitý zájem o autonomní malířské struktury. Ústřední imaginativní vegetabilní motiv, prorůstající “vším časem“, je zábleskem naděje v nihilismu válečné situace.

Soukromě studoval u německého malíře W. Hoffnera. Malíř a grafik, který ve své tvorbě vycházel se surrealismu. Člen skupiny Ra, CoBrA, S.V.U. Mánes a SČUG Hollar. Jeho dílo je zastoupeno v soukromých a galerijních sbírkách po celém světě.

Další díla v sálové aukci od autora Istler Josef

Modré oko
Vyvolávací cena
80 000 Kč
Extáze
Vyvolávací cena
160 000 Kč