160

Vlna Ladislav

Shizuke

Vyvolávací cena
45 000 Kč
Příjem limitů do: 24. 11. 2019 11:30

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Vlna Ladislav
Evidenční číslo 2229-S180422
Vytvořeno 2019
Technika metalurgická malba na ocelové desce
Rozměr 100 x 66,5 cm
Signatura sign. LD Vlna
provenience: získáno z ateliéru autora; nerámováno

Portrét postavy Shizuke byl vytvořen pomocí speciální techniky metalurgické malby. Vlna se touto výjimečnou technikou, kdy na ocelový plát kreslí pomocí ohně, zabývá již od dob, kdy zakončil svá studia na AVU. Shizuke je mytická postava z tradiční japonské literatury a milenka legendárního vůdce Jošicuneho. Milostný příběh se odehrává na pozadí bojů mezi dvěma rody Taira a Minaoto. V literatuře je Shizuke proslulá svým tanečním uměním. Je vykreslena jako křehká žena, která se ovšem v případech nutnosti nebojí chopit meče a bojovat. Navzdory přání svého milence, který ji zanechal v bezpečí a sám se vydal na strastiplnou cestu, se Shizuke rozhodne následovat hlas svého srdce a vydat se napříč Japonskem, ač to pro ni znamená jistou smrt. Legenda o Jošicunem zakotvila v japonské kultuře natolik, že Japonci odmítli uvěřit v jeho smrt. Hrdina literárního mýtu překonává svou fyzickou smrt, tak jako obraz malovaný ohněm na tvrdou ocel překoná proud času.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Strettiho. Malíř, grafik, sochař a scénograf. Věnuje se zejména vlastní technice metalurgické malby, díky které dostávají jeho obrazy, malované ohněm na kov, zvláštní hloubku. Mnoho jeho soch je umístěno ve veřejném prostoru, jak v ČR, tak i zahraničí.

Další díla v sálové aukci od autora Vlna Ladislav

Matka
Vyvolávací cena
80 000 Kč