002

Bauch Jan (1898 - 1995)

Golgota

Vyvolávací cena
2 500 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 2h 20m 48s

Autor Bauch Jan
Evidenční číslo 0658-S180190
Vytvořeno
Technika barevná litografie 281/500
Rozměr 46,5 x 31 cm
Signatura sign. PD Jan Bauch

Vynikající český malíř, student Maxe Švabinského. V počátcích čerpal inspiraci z Braqua a surrealismu a uplnatňuje barvu jako nositelku významu. Ve 30. letech mají jeho díla převážně modrý nádech. Bauchova malířská cesta, přes jemný dotyk kubismu a surrealismu, šla vlastní cestou. V letech 1936-1938 nastává u Baucha přechodné období krize a hledání; nakrátko se přikloní k tvůrčím zásadám purismu. Během okupace Bauchův malířský projev přestává být subjektivní a umělec ve svých dílech znázorňuje pocity strachu, pochyb, lidské bolesti. Hlavními motivy jsou alegorie k tradičním náboženským symbolům. Dále se Bauch věnoval malbě Prahy a motivům z manéže.

Další díla v sálové aukci od autora Bauch Jan

Z Paříže
Vyvolávací cena
9 000 Kč
Paříž
Vyvolávací cena
12 000 Kč
Letní setkání
Vyvolávací cena
10 000 Kč
Paganini
Vyvolávací cena
10 000 Kč
Tanečnice
Vyvolávací cena
12 000 Kč
Život člověka
Vyvolávací cena
10 000 Kč
Paganini
Vyvolávací cena
150 000 Kč