056

Barnet Josef Václav (1907 - 1990)

Paris - Église St. Germain l´Auxerrois

Vyvolávací cena
80 000 Kč
Příjem limitů do: 26. 5. 2019 14:00

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Barnet Josef Václav
Evidenční číslo 1807-S180143
Vytvořeno 1940
Technika olej/plátno
Rozměr 46 x 61 cm
Signatura sign. PD J. V. Barnet 115./1940.
vzadu autorsky signatura, název, místo, datace, No 115

Mgr. Nina Koksteinová / část úvodního textu ke katalogu / J. V. Barnet - výbor z díla, Zábřeh, Šumperk a Bludov, 1994

Stěžejní Barnetova díla mohou v budoucnu zdobit moderní světové galerie. Chvála profesorů, např. Maxe Švabinského, Jakuba Obrovského
či Františka Kupky by alespoň nebyla marná.

Defekty prozatímního uměnovědného "nezájmu” je zapotřebí napravovat. Expresivita mnohých
obrazů je natolik vroucí, že v nás vzkřísí nejen zájem o podívanou, ale i o znovuobjevení vysoké kvality. I když Barnet žil v Praze, vystavoval samostatně až po třicetisedmi letech v pražské Nové síni. Ti, jenž záviděli, např. přední ceny, čestná uznání, stipendium francouzské vlády, dokonalou kopii Manetovy Olympie,… ti, jenž brzdili i škodili Barnetově osobnosti, jsou na onom světě. Panoptikum komisí s nimi. Nyní nastal čas poctivé úvahy a snahy více zveřejnit, uměnovědně zdůvodnit Barnetovo životní dílo. Zapomenutá plátna dojdou svého. Mistr barev a barevné alchymie, jehož plátna jsou gejzíry i něžnými fantaziemi.

Studoval na pražské Akademii výtvarných umění, na Škole krásných umění v Paříži u prof. Kupky a na Ecole de Louvre u prof. Friesze. Malíř, kterého silně ovlivnila pařížská zkušenost, impresionismus a práce Van Gogha. Člen Jednoty umělců výtvarných.

Další díla v sálové aukci od autora Barnet Josef Václav

Slívy
Vyvolávací cena
12 000 Kč