060

Panuška Jaroslav (1872 - 1958)

Zimní chalupa

Vyvolávací cena
12 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 1h 35m 8s

Autor Panuška Jaroslav
Evidenční číslo 0597-S180202
Vytvořeno
Technika akvarel
Rozměr 30,5 x 45,5 cm
Signatura sign. PD Panuška -
konzultoval a pravost potvrdil PhDr. Mgr. M. Zachař

Původně student AVU figurální malby u prof. M. Pirnera, později přesídlil do krajinné speciálky k prof. J. Mařákovi, jeho spolužáky byli F. Kaván, A. Slavíček či V. Březina. Od roku 1886 člen SVU Mánes. Jeho kresby byly publikovány v časopisech Volné směry, Dílo, či Zlatá Praha. Malíř převážně rázovitých postav, fantaskních výjevů a symbolistní krajiny. K Panuškovi neodmyslitelně patří krajina Podlipnicka, kam přivedl i svého přítele J. Haška, kterého několikrát portrétoval.

Další díla v sálové aukci od autora Panuška Jaroslav

Jarní sad
Vyvolávací cena
33 000 Kč