072

Šimák Lev (1896 - 1989)

Barvy křídel

Vyvolávací cena
6 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 2h 20m 18s

Autor Šimák Lev
Evidenční číslo 0538-S180500113
Vytvořeno 1943
Technika kvaš
Rozměr ve výřezu 29,5 x 42 cm
Signatura sign. DU Lev 43

Velmi významný český malíř, figuralista i krajinář. Člen Umělecké besedy, absolvent figurální školy na Akademii výtvarných umění. Oproti svým současníkům V. Rabasovi a V. Radovi je neprávem opomíjeným autor. Významná je jeho tvorba akvarelů, které pojednával stejně závažně jako velký olejový obraz.Jeho díla slaví úspěchy především v zahraničí. Zastoupen v Treťjakovske galerii či Albertinu.

Další díla v sálové aukci od autora Šimák Lev

Srnečka
Vyvolávací cena
5 000 Kč