074

Sklenář Zdeněk (1910 - 1986)

Park ve Florencii

Vyvolávací cena
9 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 2h 20m 36s

Autor Sklenář Zdeněk
Evidenční číslo 0376-S180143
Vytvořeno
Technika olejový pastel
Rozměr ve výřezu 12 x 19 cm
Signatura sign. DU Sklenář
pravost potvrzena Zdeněk Sklenář Foundation

Významný český malíř poloviny 20. století, přítel K. Černého, přítel a spolupracovník F. Muziky. Byl profesorem na UMPRUM. Věnoval se především malbě, grafickému dílu a ilustracím. Jeho nádherné dílo je zpočátku na hranici osobitého poetického surrealismu, ve 40. létech jej poněkud zaujala osobitým způsobem civilistní tvorba Skupiny 42, aby v 50. létech vyzkoušel principy východoasijské kaligrafie. Inspiroval ho dále rudolfínský manýrismus, dílo G. Arcimbolda a secesní umění, v 60. létech i ozvuky informelu. Vždy však zůstal osobitý, svůj a vynikající.

Další díla v sálové aukci od autora Sklenář Zdeněk