077

Černý Karel (1910 - 1960)

Zátiší s rybami

Vyvolávací cena
48 000 Kč
Příjem limitů do: 26. 5. 2019 14:00

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Černý Karel
Evidenční číslo 1766-S180371
Vytvořeno 1940
Technika tempera, kvaš
Rozměr 38,5 x 51,5 cm
Signatura sign. PN K Černý Š 40
přiložena písemná provenience

Studoval na Ukrajinské akademii a na Akademii výtvarných umění. Podnikl studijní cestu do Francie, Belgie a Rumunska. Malíř a grafik, pro jehož práci je typická silná a pevná kontura, zhutnělá forma a vytříbený smysl pro barvu jako nositelku významu. J. Chalupecký ho označil za nejlepšího malíře své generace. Člen S.V.U. Mánes