078

Chlupáč Miloslav (1920 - 2008)

Stojící akt

Vyvolávací cena
250 000 Kč
Příjem limitů do: 26. 5. 2019 14:00

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Chlupáč Miloslav
Evidenční číslo 1662-S180363
Vytvořeno 2004
Technika olej/plátno
Rozměr 100 x 80 cm
Signatura sign. PU Chlupáč M
vzadu č. 129 R; konzultovali a pravost potvrdili syn autora a PhDr. R. Michalová, Ph.D.

Původně studoval medicínu, po uzavření vysokých škol se vyučil kamenosochařem. Po válce absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru J. Wagnera. Tvořil především monumentální díla inspirovaná kubismem. Mimo sochařství se věnoval i teorii umění a malbě. Člen Skupiny Máj 57, předseda Bloku tvůrčích skupin. Vyučoval v rakouských sochařských akademiích.