008

Bauch Jan (1898 - 1995)

Život člověka

Vyvolávací cena
10 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 1h 38m 10s

Autor Bauch Jan
Evidenční číslo A-092.04.18-14
Vytvořeno 1956
Technika akvarel
Rozměr ve výřezu 44,5 x 26 cm
Signatura sign. LD Jan Bauch 1956; LD Jan Bauch
návrh na vitráž; LD autorský přípis; konzultoval a pravost potvrdil PhDr. J. Machalický

Vynikající český malíř, student Maxe Švabinského. V počátcích čerpal inspiraci z Braqua a surrealismu a uplnatňuje barvu jako nositelku významu. Ve 30. letech mají jeho díla převážně modrý nádech. Bauchova malířská cesta, přes jemný dotyk kubismu a surrealismu, šla vlastní cestou. V letech 1936-1938 nastává u Baucha přechodné období krize a hledání; nakrátko se přikloní k tvůrčím zásadám purismu. Během okupace Bauchův malířský projev přestává být subjektivní a umělec ve svých dílech znázorňuje pocity strachu, pochyb, lidské bolesti. Hlavními motivy jsou alegorie k tradičním náboženským symbolům. Dále se Bauch věnoval malbě Prahy a motivům z manéže.

Další díla v sálové aukci od autora Bauch Jan

Golgota
Vyvolávací cena
2 500 Kč
Z Paříže
Vyvolávací cena
9 000 Kč
Paříž
Vyvolávací cena
12 000 Kč
Letní setkání
Vyvolávací cena
10 000 Kč
Paganini
Vyvolávací cena
10 000 Kč
Tanečnice
Vyvolávací cena
12 000 Kč
Paganini
Vyvolávací cena
150 000 Kč