084

Sychra Vladimír (1903 - 1963)

Tři dámy

Vyvolávací cena
3 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 1h 55m 32s

Autor Sychra Vladimír
Evidenční číslo 0662-S180190
Vytvořeno 1942
Technika barevná litografie 193/500
Rozměr ve výřezu 34 x 46,5 cm
Signatura sign. PD V. Sychra 42

Jeden z velkých, opravdu velkých českých malířů. Byl geniální ve svých portrétech, aktech i krajinomalbě, zátiších s typickou prostorovou hloubkou. Jeho erotika byla dráždivá, ale vždy decentní, figurální malba pak naprosto dokonalá. Maloval herečky, cikánky, kartářky, tanečnice, divadla, bary. Je jeden z největších českých malířů, i když posledních 20 let byl odstrkován, už stoupá zpátky k svému malířskému trůnu.

Další díla v sálové aukci od autora Sychra Vladimír

Dáma
Vyvolávací cena
3 000 Kč