085

Sychra Vladimír (1903 - 1963)

Dáma

Vyvolávací cena
3 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00

Autor Sychra Vladimír
Evidenční číslo 0661-S180190
Vytvořeno 1959
Technika barevná litografie 28/200
Rozměr ve výřezu 50 x 41 cm
Signatura sign. PD V. Sychra 1959

Jeden z velkých, opravdu velkých českých malířů. Byl geniální ve svých portrétech, aktech i krajinomalbě, zátiších s typickou prostorovou hloubkou. Jeho erotika byla dráždivá, ale vždy decentní, figurální malba pak naprosto dokonalá. Maloval herečky, cikánky, kartářky, tanečnice, divadla, bary. Je jeden z největších českých malířů, i když posledních 20 let byl odstrkován, už stoupá zpátky k svému malířskému trůnu.

Další díla v sálové aukci od autora Sychra Vladimír

Tři dámy
Vyvolávací cena
3 000 Kč