Menu

SPRING AUCTION 2020

 


SPRING AUCTION 2020 of Galerie ART Praha
will be held on Sunday 17th May 2020 from 4PM in the premises
of the Galerie ART Praha, Bořetická 2558/1, Praha 9. 

The auction will, unfortunately, take place without an audience,
but will be broadcasted live via internet so that participants can actively participate
live via the phone, auction portals like www.livebid.cz or www.liveauctioneers.com.

The pre-auction exhibition will take place from 4TH to 16TH May 2020
in the company's premises, Bořetická 2668/1, Prague 9
The exhibition can by visited by prior email (galerie@g-a-p.cz) or
phone (+420 735 171 323) arrangement only.  

Online auction catalog
ONLINE AUKČNÍ KATALOG

AUCTION PROCEDURE:

The COVID-19 epidemy and follow-up measures, including a ban on the collection and closure of our gallery on the Old Town Square, force us to significantly change the procedure and the course of our traditional spring auction. We wish this auction to be varied and attractive, so we decided to organize this auction DIFFERENTLY!

The auction will take place in a two-round system:

  • FIRST ROUND - in the form of an electronic online auction on our website, in which you will be able to bid, limit or register for the auction by phone in the second round of the auction. This first round will take place from publication until 17.5.2020 13:00.
  • SECOND ROUND - will take place in the form of a "hall auction without audience" on May 17, 2020 from 16:00, in the premises of the headquarters of our company at Bořetická 2668/1, Prague 9. We will arrange its live broadcast on live.g-a-p.cz. Achieved prices and limits from the first round will be transferred to the second round of the auction, on which you can actively  participate live by phone, online via the servers www.livebid.cz, www.liveauctioneers.com or by entering a fixed limit.

PRE-AUCTION EXHIBITION

Due to current measures, we cannot even organize a pre-auction exhibition in the traditional way. You can physically view the offered works and get acquainted with them but prior to  individual agreement via email galerie@gap.cz or by phone at 735 171 323 in the premises of the headquarters of our company Bořetická 2668/1, Prague 9 in the period from 4 to 15 February 2020 (Here is a description how to get to us).

Believe that we do everything we can to provide you with the most authentic and comfortable participation in our auction in these conditions.Detailed presentation of the entire set of works on offer
can be found in our AUCTION CATALOG.

- Download PDF catalog
- Order printed version of the catalog 

 

YOU CAN ALSO PARTICIPATE IN OUR AUCTION ONLINE THROUGH PORTALS:

  

OUR AUCTION TIPS:

 

Winslow Homer : Le Tréport harbour
end of 19th century, watercolour/paper, 28,5 x 19 cm,
sign. LR Winslow Homer,
starting price: 2.300.000 CZK

We have prepared page dedicated to this  this painting click HERE.

ONLINE CATALOG HEREOldřich Blažíček : During the Mass in st. Vitus Cathedral
1934, oil/canvas, 144 x 108 cm,
published: N. Blažíčková-Horová, E. Havlová, Oldřich Blažíček, II, Soupis díla, p. 260 cat. n. 506
starting price: 520.000 CZK

"V Blažíčkových architektonických záznamech převažovaly zejména chrámové interiéry. Malba metropolitního chrámu se stala Blažíčkovým celoživotním zájmem. Už od prvních záběrů svatovítského interiéru je zřejmý malířův smysl pro architektonickou konstrukci a pro koloristickou malebnost. Jeho interiéry sv. Víta jsou malovány v pevných obrysech a změkčovány barevnými kontrasty. Ve výsledku většinou tonou v temném příšeří vytvořeném pomocí zlatavých hnědí a bělavých šedí, které navozují emotivně cítěnou scenérii rafinovaného světelného aranžmá."
Out of expert opinion by PhDr. N. Blažíčková-Horová.

ONLINE CATALOG HEREOtakar Nejedlý : Bonz
1909-1911, oil/pasteboard, 44,5 x 32,5 cm
sign. LR Ot. Nejedlý
starting price: 290.000 CZK

"Obraz vznikl za Nejedlého pobytu v jihovýchodní Asii v letech 1909–1911. Nejedlý byl především krajinář a jeho portrétní díla jsou vzácná – já znám jenom dvě, vzniklá právě v Asii. Posuzovaný obraz vznikl podle konkrétní osoby – buddhistického mnicha neboli bonze. Malíř zde působivě vystihl mnichovo duchovní zaměření, patrné zejména v jeho soustředěném pohledu, a také lehký polostín, v nějž slunečník proměňuje prudké světlo. Obraz má příznačné rysy tehdejší Nejedlého malby, jasně čisté barvy nanášené drobnými doteky štětce, jež jsou někde doplněny kreslenými liniemi. Vliv Gauguinova stylu je tu jasně patrný."
Out of expert opinion by prof. PhDr. J. Zemina

ONLINE CATALOG HEREVáclav Špála : Laundress
1921, oil/cardboard, 39 x 29 cm,
sign. LL V Šp 21
starting price: 440.000 CZK

"Toto komorní dílo lze zařadit do početné série figurálních obrazů té doby, mezi nimiž dominantní úlohu hraje právě motiv venkovských dívek, převážně pradlen. Posuzovaný obraz patří k těm Špálovým malířským realizacím, které stojí na rozhraní dvou umělcových vývojových období. Doznívá tu totiž předcházející kubistická poetika, která se zračí v úsilí o vyjádření znakové podstaty zvoleného figurálního motivu a v ní úsečném duktu štětce stejně jako v transpozici tělesných objemů a krajinného motivu v pozadí ve zjednodušené, v podstatě plošné útvary. Také obrysová kresba, která hraje důležitou roli, je pouze náznaková. To jsou však už rysy fauvistického pojetí, které ve Špálově díle posléze převládlo; charakterizuje je ostatně i rytmizace obrazové plochy, jakož i pro Špálu příznačná barevná orchestrace."
Out of expert opinion by PhDr. J. Hlušičky

ONLINE CATALOG HEREJiří John : Fin d'automne
1969, oil/canvas, cardboard, 44 x 39,5 cm
sign. LR John 69
starting price: 250.000 CZK

"Posuzovaný obraz souzní s tvorbou Jiřího Johna v období 1969-70. Podzimní témata jsou v těchto letech častá. John zpracovával krajinu v symbolech a metaforách, pohyboval se mezi realitou a myšlenkou a věci viděné soustřeďoval do detailu. To je patrné právě v tomto obrazu, v jeho jednotlivých “přírodních“ prvcích. V období kolem roku 1969 se v Johnových obrazech objevovaly výrazně barevné akcenty, tak jak je to právě v tomto obraze. Obraz Fin d´automne je velmi kvalitním dílem Jiřího Johna."
Out of expert opinion by PhDr. Eliška Schránilová

ONLINE CATALOG HEREToyen : Fox in the desert
1939, coloured zincography,
in the cutout 27 x 40 cm, sign. LR Toyen
out of cycle Střelnice
starting price: 40.000 CZK

ONLINE CATALOG HERE

 Toyen : Broken doll
1939, coloured zincography,
in the cutout 27 x 39 cm, sign. LR Toyen 39
out of cycle Střelnice
starting price: 40.000 CZK

Cyklus dvanácti kreseb Střelnice je reakcí na hrůzy války, které v díle Toyen silně rezonovaly. Celkem vytvořila tři soubory kreseb, ve kterých se k tomuto tématu opětovně vyjadřovala. Prvním, z těchto cyklů, jsou Přízraky pouště, kdy rozpracovala některé prvky a motivy Střelnice, aby je umocnila v posledním cyklu Schovej se, válko! Tyto cykly jsou protiválečným a protifašistickým protestem, žalobou, která je o to silnější že není nikdy čistě vyjádřena, avšak je drasticky zřejmá. Osobitě pojaté kresby Střelnice, zobrazují bezstarostný svět dětství, který je konfrontován se světem války. Na ploché, suché zemi, jsou tu poházeny otlučené, popraskané a rozbité předměty, figurky a hlavy. Řád střídá chaos. Téma války sice není vyjádřeno explicitně, přesto je silně dominantní a citelné. Je to zpráva pro budoucí generace, zpráva, která by nám neměla zůstat lhostejná.

ONLINE CATALOG HERE


AND MANY OTHERS...


HOW TO SELL

Galerie ART Praha, Ltd.

Auction house and gallery
Staroměstské náměstí 548/20
110 00 Praha 1
Opening hours:
Mon - Fri: 10.00 AM - 6.00 PM
Sat: by appointment
 
tel.: 224 211 087
gsm: 602 233 723
fax: 224 211 087
e-mail: galerie@g-a-p.cz
www: www.g-a-p.cz
facebook: Galerie ART Praha
Headquarters:
Bořetická 2668/1
193 00 Praha 9
Visit possible after previous arrangement.
Company Galerie ART Praha, Ltd.
is registered by Municipal Court in Prague,
file C16981.
CIN: 48117421
TIN: CZ48117421