Karel Souček (1915 - 1982)
Ulice v dešti
276 000 Kč
Autor: | Karel Souček |
Identifikační číslo: | 189 |
Datováno: | 1967 |
Technika: | olej/karton |
Rozměry: | 68,5 x 100 cm |
Signatura: | sign. PD K. Souček 67. |
V tvorbě Karla Součka se odráží vliv civilismu a patří k předním představitelům Skupiny 42. V rámci témat této skupiny se ve své
tvorbě zabýval otázkou vztahu člověka k modernímu industriálnímu prostředí. Energetickým malířským rukopisem dokázal Karel
Souček zachytit napětí života v nočním městě dynamickou kompozicí světelných kontrastů a siluety postav tlumených barev se
proplétají městskou ulicí žíhanou světly a odrazy skel a výloh. Karel Souček ve svém díle zaznamenal atmosféru každodenního
života tehdejší doby.