189

Karel Souček (1915 - 1982)

Ulice v dešti

276 000 Kč
Autor: Karel Souček
Identifikační číslo: 189
Datováno: 1967
Technika: olej/karton
Rozměry: 68,5 x 100 cm
Signatura: sign. PD K. Souček 67.
rámováno

V tvorbě Karla Součka se odráží vliv civilismu a patří k předním představitelům Skupiny 42. V rámci témat této skupiny se ve své
tvorbě zabýval otázkou vztahu člověka k modernímu industriálnímu prostředí. Energetickým malířským rukopisem dokázal Karel
Souček zachytit napětí života v nočním městě dynamickou kompozicí světelných kontrastů a siluety postav tlumených barev se
proplétají městskou ulicí žíhanou světly a odrazy skel a výloh. Karel Souček ve svém díle zaznamenal atmosféru každodenního
života tehdejší doby.

Další díla v Poaukční prodej od autora Souček Karel

Pasáž
70 000 Kč