250

Richard Augustin (1975)

Jumeirah

82 000 Kč
Autor: Richard Augustin
Identifikační číslo: 250
Datováno: 2016
Technika: akryl/plátno
Rozměry: 76 x 135 cm
Signatura: sign. LD Richard Augustin 2016
vzadu autorsky popsáno; provenience: získáno z ateliéru autora; přiložen autorský certifikát; rámováno

Richard Augustin je současný český malíř a designér. Tvoří a žije nejvíce v pražských Nuslích, zakořenil také na španělské
Mallorce a v indické Goa, kde opakovaně vystavuje a provozuje své sezónní ateliéry. Augustinova fascinace rozmanitostí
lidstva a krásami světa se postupně proměnila v umělecké dílo, které odráží jeho vlastní originální vidění světa. Spolu s tradičním
pojetím obrazu je Augustin moderním a zároveň renesančním autorem, jehož dílo nachází odezvu ve zcela odlišných světových
kulturách.

Jumeirah je luxusní hotel na Mallorce, sestra slavnější plachetnice v Dubaii. Pár metrů od hotelu provozoval Augustin v letech
2016-17 vlastní ateliér a středomořská Mallorca se promítla do většiny jeho děl z tohoto období. Širokoúhlé plátno zobrazuje
hotelovou terasu s výhledem na moře, kde si dává dostaveníčko světová smetánka.