040

Chlupáč Miloslav (1920 - 2008)

Akt

Vyvolávací cena
280 000 Kč
Příjem limitů do: 24. 11. 2019 11:30

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Chlupáč Miloslav
Evidenční číslo 2233-S180344
Vytvořeno 1973
Technika olej/plátno
Rozměr 100 x 80,5 cm
Signatura sign. LD Chlupáč 73
vzadu č. soupisu díla 049R; provenience: původně získáno z ateliéru autora; rámováno

Chlupáč zprvu maloval - jak to nazval doc. Jiří Šetlík - “pro domo“, postupem času se však jeho obrazy staly plnohodnotným a vyhledávaným uměleckým počinem, stejně jako jeho sochařská tvorba. Chlupáč nemaloval podle skutečnosti, ale ze vzpomínek, představ a zážitků. Jeho obrazy jsou hutné, jako by sochal plátno. Pomocí světla a barev se snažil svým obrazům propůjčit onu výsadu sochařů, trojrozměrnost zobrazovaného.

Původně studoval medicínu, po uzavření vysokých škol, za 2. světové války, se vyučil kamenosochařem. Po válce absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru J. Wagnera. Tvořil především monumentální díla inspirovaná kubismem. Mimo sochařství se věnoval i teorii umění a malbě. Člen Skupiny Máj 57, předseda Bloku tvůrčích skupin. Vyučoval v rakouských sochařských akademiích.

Další díla v sálové aukci od autora Chlupáč Miloslav