062

Lamr Aleš

Svítící žena

Vyvolávací cena
400 000 Kč
Příjem limitů do: 24. 11. 2019 11:30

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Lamr Aleš
Evidenční číslo 2765-S180233
Vytvořeno 1964
Technika olej/plátno
Rozměr 149,5 x 99,5 cm
Signatura sign. PN A. Lamr 64
publikováno: J. Kříž - A. Lamr, Art D, 2003; provenience: původně získáno z ateliéru autora; rámováno

Lamrovy obrazy z let šedesátých vykazují jasnou inspiraci umění exotických kultur. Svá raná díla sám autor označil za “indiánské baroko“. Navazoval na znakové, totemické symboly starých kultur, které přetvořil do jakéhosi osobitého expresionismu. “Svítící žena“ má ve svém zpracování exotický nádech, avšak může být Madonou, Venuší, Ištarou, mytologie všech kultur je protkaná bohyní plodnosti – matkou. V polovině 60. let, tyto motivy plodnosti a mytologie silně rezonovaly v Lamrově díle, neboť podobou se “Svítící žena“ přibližuje soše “Pomona II“ (1964), která je římskou bohyní ovoce. Zvolená paleta barev má halucinogenní ráz. Výraz ženy je podmanivý, hypnotický, nelze z ní spustit oči…

Studoval na Střední umělecké škole v Brně u prof. Šálka. Podnikl studijní cesty po západní Evropě a USA. Malíř, grafik, sochař a designér, jež bývá právem nazýván nejbarevnějším výtvarníkem.

Další díla v sálové aukci od autora Lamr Aleš

Duhové nebe
Vyvolávací cena
7 000 Kč