Aukční tip: Emanuel Kodet
Emanuel Kodet - Jelizaveta Nikolská
bronz, v. 88 cm
sign. na plintě Kodet Em.
vyvolávací cena: 120.000 Kč
DETAIL POLOŽKY V ONLINE KATALOGU
Dílo, které v sobě nese smyslnost tance a ladné křivky primabaleríny Národního divadla v Praze Jelizavety Nikolské de Boulkin. Její krása a taneční dovednosti byly známé po celém světě a díky tomu se stala předlohou pro různá malířská i sochařská umělecká díla.
Jedná se o původní odlitek z pískové formy, který byl patinován. Toto dílo je zároveň verzí baletčiny sochy v životní velikosti, která byla řadu let v atriu hotelu Alcron a nyní je k vidění v hotelu Árie na Malé Straně.
Emanuel Kodet byl jedním z významných českých umělců, především sochařů, kteří utvářeli naši národní uměleckou scénu přelomu století. Je také autorem mnoha významných prací ve veřejném prostoru, např. Žižkův pomník na Vítkově, Žižkův pomník u Sudoměře či pomníku Mistra Jana Husa v Sušici.
PŘÍJEM OBRAZŮ
GALERIE ART Praha, spol. s r.o.
Po - Pá: 10:00 - 18:00
tel.: | 602 233 723 |
fax: | 224 211 087 |
e-mail: | galerie@g-a-p.cz |
www: | www.g-a-p.cz |
facebook: | Galerie ART Praha |
193 00 Praha 9
tel: 735 171 323
(možnost parkování v areálu)
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.