Aukční tip: Emanuel Kodet

Emanuel Kodet - Jelizaveta Nikolská
bronz, v. 88 cm
sign. na plintě Kodet Em.
vyvolávací cena: 120.000 Kč

DETAIL POLOŽKY V ONLINE KATALOGU

Dílo, které v sobě nese smyslnost tance a ladné křivky primabaleríny Národního divadla v Praze Jelizavety Nikolské de Boulkin. Její krása a taneční dovednosti byly známé po celém světě a díky tomu se stala předlohou pro různá malířská i sochařská umělecká díla.

Jedná se o původní odlitek z pískové formy, který byl patinován. Toto dílo je zároveň verzí baletčiny sochy v životní velikosti, která byla řadu let v atriu hotelu Alcron a nyní je k vidění v hotelu Árie na Malé Straně.

Emanuel Kodet byl jedním z významných českých umělců, především sochařů, kteří utvářeli naši národní uměleckou scénu přelomu století. Je také autorem mnoha významných prací ve veřejném prostoru, např. Žižkův pomník na Vítkově, Žižkův pomník u Sudoměře či pomníku Mistra Jana Husa v Sušici.

PŘÍJEM OBRAZŮ

GALERIE ART Praha, spol. s r.o.

Aukční dům a Galerie
Staroměstské náměstí 548/20
110 00 Praha 1
Otevírací doba:
Po - Pá: 10:00 - 18:00

tel.: 602 233 723
fax: 224 211 087
e-mail: galerie@g-a-p.cz
www: www.g-a-p.cz
facebook: Galerie ART Praha
Sídlo společnosti:
Bořetická 2668/1
193 00 Praha 9
Návštěva po předchozí domluvě.
tel: 735 171 323
(možnost parkování v areálu)
Společnost Galerie ART Praha, spol. s r.o.
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.
IČ: 48117421
DIČ: CZ48117421