Aukční tip: Ferdinand Engelmüller
Ferdinand Engelmüller - Širá rovina
1917, olej/plátno, 136,5 x 106 cm
sign. LD F. Engelmüller 1917
vyvolávací cena: 70.000 Kč
DETAIL POLOŽKY V ONLINE KATALOGU
Tvorba Ferdinanda Engelmüllera byla ovlivněna především jeho působením v proslulé Mařákově krajinářské speciálce na pražské Akademii. Mimo Mařákovu školu jeho dílo výrazně ovlivnila také tvorba Antonína Chittussiho, se kterým byl Engelmüller také v blízkém vzdělávacím kontaktu. Kromě čistě krajinářských motivů najdeme v autorově díle také témata architektury, parkových zátiší a zákoutí či válečné existenciální a tragické motivy.
Obraz Širá rovina nese typickou dikci Mařákovy školy, kdy její charakteristická barevnost vyzdvihuje zdánlivě prostý motiv „prázdné“ krajiny mezi nebem a zemí a v komplexním pohledu dodává obrazu až monumentální rozměr. Jemně zpracované jezírko, zrcadlící část vyobrazené krajiny, místy působí až tajuplně, jako by zde autor zanechal tajný vstup do své umělecké duše.
PŘÍJEM OBRAZŮ
GALERIE ART Praha, spol. s r.o.
Po - Pá: 10:00 - 18:00
tel.: | 602 233 723 |
fax: | 224 211 087 |
e-mail: | galerie@g-a-p.cz |
www: | www.g-a-p.cz |
facebook: | Galerie ART Praha |
193 00 Praha 9
tel: 735 171 323
(možnost parkování v areálu)
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.