Aukční tip: Othon Coubine
Othon Coubine - Kytice
kolem 1930, olej/plátno, 50,5 x 60,5 cm
sign. PD Coubine
vyvolávací cena: 190.000 Kč
DETAIL POLOŽKY V ONLINE KATALOGU
Obraz Kytice odkazuje na autorův celoživotní neutuchající zájem o přírodu. Jemně tlumené tóny rafinovaně poskládané v prostoru a autorova práce se světelnou modelací tvoří společně efekt křehké a živé kytice. Dílo je kompozičně vyvážené s centrálním výjevem vázy s kyticí, které svou kombinací studených a teplých tónů působí dojmem plastičnosti a objemnosti. Pro Kubínova květinová zátiší typické šedé pozadí nanášené ve vrstvách dopomáhá k divákovu soustředění se pouze za zátiší s kyticí.
Jarní květy se řadí k autorově oblíbené tematice dvacátých a třicátých let minulého století.
Otakar Kubín patřil k předním představitelům české moderní malby. V roce 1913 odešel do Francie a od dvacátých let se tak na signaturách začíná vyskytovat francouzská podoba autorova jména – Coubine. Ve Francii se opět zařadil mezi přední umělce. Vyzdvihovány jsou především jeho harmonická zátiší, krajinomalby a portréty.
K dílu náleží expretizy od Prof. PhDr. Františka Dvořáka a PhDr. Jiřího Machalického potvrzující pravost díla.
PŘÍJEM OBRAZŮ
GALERIE ART Praha, spol. s r.o.
Po - Pá: 10:00 - 18:00
tel.: | 602 233 723 |
fax: | 224 211 087 |
e-mail: | galerie@g-a-p.cz |
www: | www.g-a-p.cz |
facebook: | Galerie ART Praha |
193 00 Praha 9
tel: 735 171 323
(možnost parkování v areálu)
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.