Aukční tip: Othon Coubine

Othon Coubine - Kytice
kolem 1930, olej/plátno, 50,5 x 60,5 cm
sign. PD Coubine
vyvolávací cena: 190.000 Kč

DETAIL POLOŽKY V ONLINE KATALOGU

Obraz Kytice odkazuje na autorův celoživotní neutuchající zájem o přírodu. Jemně tlumené tóny rafinovaně poskládané v prostoru a autorova práce se světelnou modelací tvoří společně efekt křehké a živé kytice. Dílo je kompozičně vyvážené s centrálním výjevem vázy s kyticí, které svou kombinací studených a teplých tónů působí dojmem plastičnosti a objemnosti. Pro Kubínova květinová zátiší typické šedé pozadí nanášené ve vrstvách dopomáhá k divákovu soustředění se pouze za zátiší s kyticí.

Jarní květy se řadí k autorově oblíbené tematice dvacátých a třicátých let minulého století.

Otakar Kubín patřil k předním představitelům české moderní malby. V roce 1913 odešel do Francie a od dvacátých let se tak na signaturách začíná vyskytovat francouzská podoba autorova jména – Coubine. Ve Francii se opět zařadil mezi přední umělce. Vyzdvihovány jsou především jeho harmonická zátiší, krajinomalby a portréty.

K dílu náleží expretizy od Prof. PhDr. Františka Dvořáka a PhDr. Jiřího Machalického potvrzující pravost díla.

PŘÍJEM OBRAZŮ

GALERIE ART Praha, spol. s r.o.

Aukční dům a Galerie
Staroměstské náměstí 548/20
110 00 Praha 1
Otevírací doba:
Po - Pá:
10:00 - 18:00

tel.: 602 233 723
fax: 224 211 087
e-mail: galerie@g-a-p.cz
www: www.g-a-p.cz
facebook: Galerie ART Praha
Sídlo společnosti:
Bořetická 2668/1
193 00 Praha 9
Návštěva po předchozí domluvě.
tel: 735 171 323
(možnost parkování v areálu)
Společnost Galerie ART Praha, spol. s r.o.
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.
IČ: 48117421
DIČ: CZ48117421