159

Josef Václav Barnet (1907 - 1990)

Zátiší s ananasem II.

72 000 Kč
Autor: Josef Václav Barnet
Identifikační číslo: 159
Technika: olej/lepenka
Rozměry: 73 x 100 cm
Signatura: sign. PD J. V. Barnet 613./
vzadu autorský popis a štítek; rámováno

Tvorbu Josef Václava Barneta, vlastním jménem Josefa Směšného, silně ovlivnilo studium ve Francii, kde měl možnost pobývat
s mistry světového malířství a významnou inspirací pro Směšného výtvarný rukopis jasných barev a pevné stavby tvarových
linií, byly také práce Vincenta van Gogha. Předložený obraz Zátiší s ananasem se vyznačuje obrysovými čarami, nejčastěji
ultramarínové barvy, které ohraničující prostor. Tyto hybné dynamické linie se vinou ve výrazných křivkách, přechází z
předmětu na předmět a pevné linie vymezují přesně tvar a svazují části ve výtvarné celky. A konstrukce linií je vyplněna
barvami v tónech, které se harmonicky doplňují. Josef Směšný ve svém malířském díle osobitým způsobem hledal a usiloval o
uchopení uspořádání díla pevnými tvary a sugestivní barevnou harmonii, jež strhuje divákovu pozornost.

Další díla v Poaukční prodej od autora Barnet Josef Václav