Navrátil (Nawratil) Josef Matěj (1798 - 1865)

Alpská krajina s jezerem

Autor Navrátil (Nawratil) Josef Matěj
Identifikační číslo 1662-S220165
Technika Olej/dřevěná deska
Datace 50. léta 19. stol.
Rozměry 23 x 26,5 cm
Signatura Sign. PD Jos. Nawratil.
Expertiza pdf ke stažení zde
Kat. číslo 88
Aktuální cena 120 000 Kč
Zbývá 7d 15h 43m 24s
Konec dražby 11.05.2024 15:00
Minimální příhoz 10 000 Kč
Vyvolávací cena 120 000 Kč
od do cena
1 Kč 5 000 Kč 500 Kč
5 001 Kč 50 000 Kč 1 000 Kč
50 001 Kč 70 000 Kč 2 000 Kč
70 001 Kč 100 000 Kč 5 000 Kč
100 001 Kč 300 000 Kč 10 000 Kč
300 001 Kč 750 000 Kč 20 000 Kč
750 001 Kč 1 500 000 Kč 50 000 Kč
1 500 001 Kč 5 000 000 Kč 100 000 Kč
5 000 001 Kč a více 200 000 Kč
expertiza PhDr. Š. Leubnerová; rámováno, pod sklem

Předložená olejomalba, zachycující Alpskou krajinu s jezery, náleží do 50. let, kdy se tvorba Josefa Navrátila, jednoho z
nejvýznamnějších malířů českého umění 19. století ocitá na uměleckém vrcholu. Alpy, které představovaly pro malíře období
romantismu jednu z hlavních inspirací, navštívil Navrátil poprvé roku 1843. Během svých cest vytvářel především svižné
tužkové studie a teprve v klidu ateliéru pak na základě těchto skic sestavoval z jednotlivých motivů definitivní kompozice. Pro
Navrátila, který studoval u Josefa Berglera na Pražské Akademii, jsou typické koloristicky bohaté olejové a kvašové krajiny.
Předložená olejomalba komorních rozměrů představuje jeho oblíbený námět - Alpská jezera se stafáží. Podle expertizy PhDr.
Šárky Leubnerové dokázal Navrátil virtuózním zvládnutím malířské techniky a neobyčejným smyslem pro kolorit představit
atmosféru vysokohorské krajiny.

Další díla v online aukci od autora Navrátil (Nawratil) Josef Matěj

Aktuální cena: 85 000 Kč
Vyvolávací cena: 85 000 Kč
Konec dražby: 11.05.2024 15:00