Podzimní aukce 2022

Vážení přátelé Galerie ART Praha,
děkujeme za Vaši účast na Podzimní aukci,
která se uskutečnila v sobotu 12.11.2022 od 16:00,
v prostorách Galerie kavárny Louvre, Národní 22.

Předaukční výstava proběhla v termínu 29.10. - 11.11.,
v prostorách Galerie ART Praha, Staroměstské nám. 20.

Věříme, že Vám vydražená díla dělají radost a budeme se těšit
na viděnou u příležitosti předaukční výstavy.

PDF AUKČNÍ KATALOG

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

PRŮBĚH AUKCE

Naši PODZIMNÍ AUKCI jsme připravili s cílem nabídout v aukci atraktivní položky, umožnit Vám se s nimi osobně seznámit a dražit je z pohodlí domova či sálu. Aukce proběhla, jako několik z našich posledních aukcí, tedy dvoukolovým systémem:

  • PRVNÍ KOLO formou online aukce na našich webových stránkách, při které bylo možné již dražit všechna nabízená díla a také registrovat své písemné limity či dražby po telefonu pro druhé kolo aukce. První kolo aukce proběhlo od zveřejnění aukce do 12. 11. 2022 12:00. Veškeré dosažené částky z prvního kola byly společně s nastavenými limity přeneseny do kola druhého.
  • DRUHÉ KOLO proběhla formou sálové aukce dne 12. 11. 2022 od 16:00, v prostorách Galerie kavárny Louvre, Národní 22 (první podlaží Café Louvre). Toto druhé kolo proběhlo, jako běžná sálová aukce, při které bylo možné dražit živě na sále, po telefonu, formou písemných limitů či skrze dražební portál livebid.cz. Průběh druhého kola bylo možné sledovat živě v den aukce na live.g-a-p.cz či na stream.g-a-p.cz

PŘEDAUKČNÍ VÝSTAVA

Všechna díla zařazená do aukce byla k osobnímu nahlédnutí v prostorách Galerie ART Praha, Staroměstské nám. 20, Praha 1, v termínu od 29. 10. do 11. 11. 2022, denně od 10:00 do 18:00 a v den aukce 12. 11. od 10:00 do 15:00.

I této aukce jste se mohli účastnit pomocí aukčního portálu LiveBid.cz

Naše aukční tipy:

Karel Černý : Zátiší s ovocem a lahvemi
40. léta 20. století, olej/plátno, 66 x 48,5 cm
sign. LD K. Černý Š, 42
vyvolávací cena: 460.000 Kč

Zátiší s ovocem a lahvemi lze zařadit mezi díla vrcholícího období této významné osobnosti českého moderního umění minulého století. Na nabízeném plátně se setkáváme s barevností příznačnou pro autorovu paletu a také s charakteristickou definicí vzájemně vyvážených objemů. Ta počítá jednak se zjednodušenou a důraznou obrysovou linií a modelací imaginárním světlem, které způsobuje, že zobrazené předměty vrhají tmavé stíny. Dílo celé svým vypracováním naznačuje jemnou stylizaci a autorovo možné ovlivnění kubismem. Obraz lze považovat za typické a reprezentativní malířovo dílo a bezpochyby patří k cenným sběratelským artefaktům.

K dílu je přiložen odborný posudek Národní galerie, vypracovaný Doc. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc a odborná expertiza PhDr. Jiřího Hlušičky.

Zdeněk Burian : Malý Lord
1943, olej/překližka, 36 x 57,5 cm
sign. PD Z. Burian
vyvolávací cena: 120.000 Kč

Obraz Malý Lord je dílem osobitého fenoménu české výtvarné scény, talentovaného kreslíře, výborného malíře, a především nadaného a respektovaného ilustrátora Zdeňka Buriana. Jedná se o charakteristickou ukázku jeho dokonale technicky propracovaného díla, které vyniká citem pro detail typickým pro jeho narativně pojaté výjevy. Malý Lord je ilustrací k nejslavnějšímu románu F. H. Burnettové s názvem Malý lord, vyprávějící příběh o mladém chlapci, jehož otec byl příslušníkem anglického šlechtického rodu a matka chudá Američanka a představuje výbornou ukázku nepostrádající nic z autorova malířského mistrovství a výtvarného talentu.

Obraz byl reprodukován na straně 74 v publikaci Zapomenutý svět Zdeňka Buriana vydané nakladatelstvím Albatros.

Oldřich Blažíček : Vchod do vesnice na jaře
1937, olej/plátno, 69 x 73 cm
sign. PD O. Blažíček
vyvolávací cena: 280.000 Kč

Dílo Vchod do vesnice na jaře představuje vrcholnou práci malíře Oldřicha Blažíčka, na které zachycuje částečně zasněženou cestu k vesnici, kde zpoza opadaných stromů prosvítají venkovská stavení. Jakožto představitel moderní krajinomalby se autor věnoval motivům konce zimy v přírodě často a předložené dílo patří k jeho významným na dané téma. Rychlým a lehkým tahem s měkkými nánosy barvy se zde autor snaží o vytvoření souladu mezi realistickým a subjektivním dojmem zimní vesnické krajiny. Vchod do vesnice na jařeje bezpochyby umělecky i sběratelsky významným dílem.

Miloslav Chlupáč : Marie
1946, olej/plátno, 70 x 50 cm
nesignováno
vyvolávací cena: 150.000 Kč

Obraz Marie je velkoformátová sběratelsky výjimečná práce malíře a sochaře Miloslava Chlupáče, získaná přímo z provenience umělce. Autor v díle jasně poukazuje na svoje ovlivnění kubismem v čele s Picassem a dává průchod monumentálnosti a zjednodušení formy. Pro umělce typický plný objem spolu s upozaděním detailů navozuje klidnou a harmonickou atmosféru obrazu.

Dílo bylo v roce 2014 k vidění v Galerii Art Praha při příležitosti výstavy Miloslav Chlupáč – Malíř a sochař.

Ke stažení:

POWER OF ATTORNEY

PŘÍJEM OBRAZŮ

GALERIE ART Praha, spol. s r.o.

Aukční dům a Galerie
Staroměstské náměstí 548/20
110 00 Praha 1
Otevírací doba:
Po - Pá:
10:00 - 18:00

tel.: 602 233 723
fax: 224 211 087
e-mail: galerie@g-a-p.cz
www: www.g-a-p.cz
facebook: Galerie ART Praha
Sídlo společnosti:
Bořetická 2668/1
193 00 Praha 9
Návštěva po předchozí domluvě.
tel: 735 171 323
(možnost parkování v areálu)
Společnost Galerie ART Praha, spol. s r.o.
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.
IČ: 48117421
DIČ: CZ48117421