042

Jíra Josef (1929 - 2005)

Parník na Vltavě

Vyvolávací cena
22 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 1h 20m 15s

Autor Jíra Josef
Evidenční číslo 0748-S180216
Vytvořeno 1963
Technika kvaš
Rozměr ve výřezu 31,5 x 43,5 cm
Signatura sign. PD J. Jíra 63.

Jeden z našich největších malířů, tvůrce nové figurace. Geniální malíř a veliký expresionista. Miloval kontrasty, v barvách, ale i v motivech obrazů.Byl spoluzakladatel tvůrčí skupiny M57. Josef Jíra je zatím neuznaný malíř - génius, který svá díla vystavoval v Sao Poulu, Tbilisi, Paříži, Káhiře a Tokiu. Zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, Mnichově, Berlíně a českých krajských galeriích. Velikán, nadčasový malíř, kterému patří 21. století.

Další díla v sálové aukci od autora Jíra Josef