065

Tichý František (1896 - 1961)

Marie

Vyvolávací cena
120 000 Kč
Příjem limitů do: 24. 11. 2019 11:30

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Tichý František
Evidenční číslo 2672-S180211
Vytvořeno 1940
Technika kolorovaná kresba
Rozměr 20,5 x 13 cm
Signatura sign. LD Tichý 40
konzultovala a pravost potvrdila PhDr. R. Michalová, Ph.D.; rámováno, pod sklem

Geniální malíř, geniální grafik a geniální kreslíř. Začínal u prof. Obrovského. Jeho výtvarné dílo miluje osudově cirkusové prostředí, ale jeho úžasné linie postav, zjednodušení, elegantní nenásilná osobitá exprese a zcela nový malířský náboj a vidění neviděného, z něj vytvořily solitéra, génia české malby a grafiky.