073

Sklenář Zdeněk (1910 - 1986)

Giuseppe Arcimboldo

Vyvolávací cena
18 000 Kč
Příjem limitů do: 18. 11. 2018 12:00, zbývá: 1d 1h 19m 34s

Autor Sklenář Zdeněk
Evidenční číslo 0367-S180143
Vytvořeno 1972
Technika barevná litografie 12/100
Rozměr ve výřezu 42 x 31,5 cm
Signatura sign. DU Sklenář 72
určeno pro Album ke 200. letům výročí narození A. Senefeldera, vydala Galerie Platýz, Praha, 1971; pravost potvrzena Zdeněk Sklenář Foundation; ZSF091

Významný český malíř poloviny 20. století, přítel K. Černého, přítel a spolupracovník F. Muziky. Byl profesorem na UMPRUM. Věnoval se především malbě, grafickému dílu a ilustracím. Jeho nádherné dílo je zpočátku na hranici osobitého poetického surrealismu, ve 40. létech jej poněkud zaujala osobitým způsobem civilistní tvorba Skupiny 42, aby v 50. létech vyzkoušel principy východoasijské kaligrafie. Inspiroval ho dále rudolfínský manýrismus, dílo G. Arcimbolda a secesní umění, v 60. létech i ozvuky informelu. Vždy však zůstal osobitý, svůj a vynikající.

Další díla v sálové aukci od autora Sklenář Zdeněk