Brandeisová Antonie (1849 - 1926)
Na jezeře
Autor | Brandeisová Antonie |
Identifikační číslo | 0365-S240023 |
Technika | Olej/plátno |
Datace | 90. léta 19.st. |
Rozměry | 24 x 41 cm |
Signatura | Sign. LD ABrandeis |
Expertiza | pdf ke stažení zde |
Kat. číslo | 80 |
Aktuální cena | 150 000 Kč |
Zbývá | 7d 7h 47m 45s |
Konec dražby | 11.05.2024 15:00 |
Minimální příhoz | 10 000 Kč |
Vyvolávací cena | 150 000 Kč |
tabulka příhozů
od | do | cena |
1 Kč | 5 000 Kč | 500 Kč |
5 001 Kč | 50 000 Kč | 1 000 Kč |
50 001 Kč | 70 000 Kč | 2 000 Kč |
70 001 Kč | 100 000 Kč | 5 000 Kč |
100 001 Kč | 300 000 Kč | 10 000 Kč |
300 001 Kč | 750 000 Kč | 20 000 Kč |
750 001 Kč | 1 500 000 Kč | 50 000 Kč |
1 500 001 Kč | 5 000 000 Kč | 100 000 Kč |
5 000 001 Kč | a více | 200 000 Kč |
Z expertizy PhDr. N. Blažíčkové-Horové:
Předložený obraz Na jezeře je nesporná a velmi půvabná práce Antonie Brandeisové, vynikající malířky vedut v tradici 19.
století.
Antonie Brandeisová malovala hlavně v Benátkách, Florencii a Římě, popisovala jejich malebný kolorit, zaměřovala se přitom na
detail a světlo, ale malovala také na pobřeží jezer v okolí Berchtesgadenu v Alpách.
Předložený obraz svědčí o malířském talentu o obratnosti Brandeisové, o její znalosti perspektivy a o kultivovaném
staromistrovsky potemnělém koloritu. Malovala v plenéru, na plátna, karton i dřevo, vždy ale na plochu komorních rozměrů.
Předložený olej Na jezeře, pohled na průzračnou modrou jezerní hladinu s loďkou rozkládající se pod horskými masivy a mezi
stromovím porostlými vrchy a několika městečky na břehu, patří k typickým a působivým jejím dílům. Přesvědčivě ukazuje
osobitou malířskou dovednost Antonie Brandeisové.