PODZIMNÍ AUKCE 2020

PODZIMNÍ AUKCE 2020 Galerie ART Praha
se uskutečnila v neděli 15. 11. 2020 od 16.00 h.,
v prostorách sídla společnosti Galerie ART Praha,
Bořetická 2668/1, Praha 9, Horní Počernice.

Aukce bylo možné se zúčastnit online na našich
webových stránkách (formou předkola) a následně po telefonu,
formou písemného limitu či skrze aukční portál LiveBid.cz

Předaukční výstava proběhla od 2. 11. do 14. 11. 2020
v prostorách sídla společnosti, Bořetická 2668/1, Praha 9

Srdečně děkujeme Vám všem, kteří jste se této aukce zúčastnili
a věříme, že Vám vydražená díla budou dělat radost!

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

3D VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA

I přes platící opatření v rámci epidemie COVID19 máme zájem o co nejlepší přiblížení nabízených děl, a proto jsme pro Vás připravili velmi atraktivní 3D virtuální prohlídku nabízených děl.

I. část - položky 1-180 katalogu:

II. část - položky 189 - 290 katalogu:

PŘEDAUKČNÍ VÝSTAVA

Všechna díla zařazená do aukce byla k osobnímu nahlédnutí v prostorách sídla společnosti Bořetická 2668/1, Praha 9, v termínu od 2.11. do 14.11.2020. Prohlídka dražených děl byla možná výhradně po předchozí e-mailové či telefonické domluvě na galerie@g-a-p.cz nebo na 735 171 323.

PRŮBĚH AUKCE

Epidemie COVID-19 a s ní spojená opatření nás, podobně jako na jaře, přinutila k úpravě standardně zaběhlých pravidel sálové aukce. Snažili jsme se, aby pro Vás bylo možné co nejpohodlněji dražit a zároveň, aby zde byla možnost se osobně seznámit s nabízenými aukčními předměty. Z těchto důvodů jsme pro Podzimní aukci 2020 stanovili následující průběh.

Podobně, jako na jaře proběhla aukce dvoukolovým systémem:

  • PRVNÍ KOLO formou online aukce na našich webových stránkách, při které bylo možné již dražit všechna nabízená díla a také registrovat své limity či dražby po telefonu pro druhé kolo aukce. První kolo aukce probíhalo od zveřejnění aukce do 15.11.2020 13.00h. Veškeré dosažené částky z prvního kola byly společně s nastavenými limity přeneseny do kola druhého.
  • DRUHÉ KOLO proběhlo formou "sálové aukce bez publika" dne 15.11.2020 od 16.00h., v prostorách sídla naší společnosti Bořetická 2668/1, Praha 9. Toto druhé kolo probíhalo, jako běžná sálová aukce, při které bylo možno dražit po telefonu, formou písemných limitů či skrze dražební portál livebid.cz. Průběh druhého kola bylo možné sledovat živě v den aukce na live.g-a-p.cz.

ONLINE AUKČNÍ KATALOG - PŘEDKOLO SÁLOVÉ AUKCE

PDF KATALOG KE STAŽENÍ

I této aukce se bylo možné zúčastnit skrze dražební portál LiveBid.cz.

NAŠE AUKČNÍ TIPY:

Otakar Kubín : Zátiší s kyticí
konec 30. let 20. st., olej/plátno, 100,5 x 70 cm
sign. PD Coubine
vyvolávací cena: 690.000 Kč

Jemné pastelové tóny olejových barev a detailně propracované tahy štětcem vytváří jedinečnou kompozici autorovy oblíbené tématiky jarních květů.
V nadcházející listopadové aukci nabídne Galerie Art Praha velkoformátový obraz Otakara Kubína ze 30. let minulého století. Obraz je laděn do pastelových tónů s typickým šedým pozadím, které Kubín volil proto, aby se veškerá divákova pozornost vždy zaměřila pouze na konkrétní zobrazovaný akt. Při malbě použil i pastózního nanášení barev, díky čemuž květy dostaly plastický rozměr a mohly tak vykvést ve své plné kráse. V posledních letech byly Kubínovy kytice vyhledávaným dražebním artiklem, který se objevoval napříč aukčními domy. Pouze výjimečně se však objevují kytice takovýchto velkých rozměrů. Při poslední dražbě díla obdobných rozměrů příklepová cena přesáhla částku milion korun.
K obrazu byla vypracována expertiza PhDr. J. Siblíkem, který je autorem řady monografií mapujících život a dílo Otakara Kubína.

Karel Špillar : Po bouři
olej/plátno, 124,5 x 146 cm
sign. LD K. Špillar
vyvolávací cena: 500.000 Kč

Na počátku 20. století se Karel Špillar vrací k dekorativnějšímu pojetí malby. Hrdiny svých obrazů alegorizuje a monumentalizuje, avšak snaží se je zobrazit přirozeně – ve stavu absolutního souladu člověka s přírodou – v jakémsi ideálním vakuu. Dílo „Po bouři“ vykazuje typické znaky Špillarova umu vnímání a mísení barev, jehož výsledkem je vyvážená paleta pastelových, hebkých barev. Varianta k obrazu je ve sbírkách GHMP a je datována k roku 1915. Vzadu nabízeného obrazu, se nachází autorský přípis, který hovoří o autenticitě díla a zároveň i potvrzuje pravost díla ve sbírkách GHMP. Lze tedy uvažovat o tom, že galerijní dílo vzniklo dříve a nabízený obraz je pozdější prací, tedy že vznikl až po roce 1915. Špillarovy obrazy jsou výjimečné svým spojením symbolismu, secese a impresionismu.

Adriena Šimotová : Otisk
2010, pigment/hedvábný japonský papír, 86 x 46 cm
sign. PD Adriena Šimotová 2010
vyvolávací cena: 190.000 Kč

František Foltýn : Krajina s kostelíkem
1922, olej/plátno, 50,5 x 66 cm
sign. LD Foltýn
vyvolávací cena: 250.000 Kč

Bedřich August Piepenhagen : Horské jezero
olej/dřevěná deska, 25,5 x 35 cm
sign. PD AP
vyvolávací cena: 120.000 Kč

PŘÍJEM OBRAZŮ

GALERIE ART Praha, spol. s r.o.

Aukční dům a Galerie
Staroměstské náměstí 548/20
110 00 Praha 1
Otevírací doba:
Po - Pá: 10.00 - 18.00
So: po předchozí domluvě

tel.: 224 211 087
gsm: 602 233 723
fax: 224 211 087
e-mail: galerie@g-a-p.cz
www: www.g-a-p.cz
facebook: Galerie ART Praha
Sídlo společnosti:
Bořetická 2668/1
193 00 Praha 9
Návštěva po předchozí domluvě.
tel: 735 171 323
(možnost parkování v areálu)
Společnost Galerie ART Praha, spol. s r.o.
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.
IČ: 48117421
DIČ: CZ48117421