PODZIMNÍ AUKCE 2020

PODZIMNÍ AUKCE 2020 Galerie ART Praha
se uskuteční v neděli 15. 11. 2020 od 16.00 h.,
v prostorách sídla společnosti Galerie ART Praha,
Bořetická 2668/1, Praha 9, Horní Počernice.

Aukce se bude možné zúčastnit online na našich webových stránkách,
po telefonu či zadáním limitu a také osobně, dle aktuálních povolených limitů.

Předaukční výstava proběhne od 2. 11. do 14. 11. 2020
v prostorách sídla společnosti, Bořetická 2668/1, Praha 9
Návštěva bude možná vždy po předchozí domluvě
e-mailem galerie@g-a-p.cz či telefonicky 735 171 323.

PRŮBĚH AUKCE

Epidemie COVID-19 a sní spojená opatření nás, podobně jako na jaře, nutí k úpravě standardně zaběhlých pravidel sálové aukce. Snažíme se, aby pro Vás bylo možné co nejpohodlněji dražit a zároveň, aby zde byla možnost se osobně seznámit s nabízenými aukčními předměty. Z těchto důvodů jsme pro Podzimní aukci 2020 stanovili následující průběh.

Podobně, jako na jaře proběhne aukce dvoukolovým systémem:

  • PRVNÍ KOLO se uskuteční formou online aukce na našich webových stránkách, při které bude možné již dražit všechna nabízená díla a také registrovat své limity či dražby po telefonu pro druhé kolo aukce. První kolo aukce bude probíhat od zveřejnění aukce do 15.11.2020 13.00h. Veškeré aktuálně dosažené částky z prvního kola budou společně s nastavenými limity přeneseny do kola druhého.
  • DRUHÉ KOLO proběhne formou "sálové aukce bez publika" dne 15.11.2020 od 16.00h., v prostorách sídla naší společnosti Bořetická 2668/1, Praha 9. Toto druhé kolo bude probíhat, jako běžná sálová aukce, při které bude možno dražit po telefonu, formou písemných limitů či skrze dražební portál livebid.cz. Průběh druhého kola bude možné sledovat živě v den aukce na live.g-a-p.cz.

PŘEDAUKČNÍ VÝSTAVA

Všechna díla zařazena do aukce budou k osobnímu nahlédnutí v prostorách sídla společnosti Bořetická 2668/1, Praha 9, v termínu od 2.11. do 14.11.2020. Prohlídka dražených děl je možná výhradně po předchozí e-mailové či telefonické domluvě na galerie@g-a-p.cz nebo na 735 171 323.

ONLINE AUKČNÍ KATALOG - PŘEDKOLO SÁLOVÉ AUKCE

PDF KATALOG KE STAŽENÍ

I této aukce se bude možné zúčastnit skrze dražební portál LiveBid.cz.

NAŠE AUKČNÍ TIPY:

Otakar Kubín : Zátiší s kyticí
konec 30. let 20. st., olej/plátno, 100,5 x 70 cm
sign. PD Coubine
vyvolávací cena: 690.000 Kč

Jemné pastelové tóny olejových barev a detailně propracované tahy štětcem vytváří jedinečnou kompozici autorovy oblíbené tématiky jarních květů.
V nadcházející listopadové aukci nabídne Galerie Art Praha velkoformátový obraz Otakara Kubína ze 30. let minulého století. Obraz je laděn do pastelových tónů s typickým šedým pozadím, které Kubín volil proto, aby se veškerá divákova pozornost vždy zaměřila pouze na konkrétní zobrazovaný akt. Při malbě použil i pastózního nanášení barev, díky čemuž květy dostaly plastický rozměr a mohly tak vykvést ve své plné kráse. V posledních letech byly Kubínovy kytice vyhledávaným dražebním artiklem, který se objevoval napříč aukčními domy. Pouze výjimečně se však objevují kytice takovýchto velkých rozměrů. Při poslední dražbě díla obdobných rozměrů příklepová cena přesáhla částku milion korun.
K obrazu byla vypracována expertiza PhDr. J. Siblíkem, který je autorem řady monografií mapujících život a dílo Otakara Kubína.

Karel Špillar : Po bouři
olej/plátno, 124,5 x 146 cm
sign. LD K. Špillar
vyvolávací cena: 500.000 Kč

Na počátku 20. století se Karel Špillar vrací k dekorativnějšímu pojetí malby. Hrdiny svých obrazů alegorizuje a monumentalizuje, avšak snaží se je zobrazit přirozeně – ve stavu absolutního souladu člověka s přírodou – v jakémsi ideálním vakuu. Dílo „Po bouři“ vykazuje typické znaky Špillarova umu vnímání a mísení barev, jehož výsledkem je vyvážená paleta pastelových, hebkých barev. Varianta k obrazu je ve sbírkách GHMP a je datována k roku 1915. Vzadu nabízeného obrazu, se nachází autorský přípis, který hovoří o autenticitě díla a zároveň i potvrzuje pravost díla ve sbírkách GHMP. Lze tedy uvažovat o tom, že galerijní dílo vzniklo dříve a nabízený obraz je pozdější prací, tedy že vznikl až po roce 1915. Špillarovy obrazy jsou výjimečné svým spojením symbolismu, secese a impresionismu.

Adriena Šimotová : Otisk
2010, pigment/hedvábný japonský papír, 86 x 46 cm
sign. PD Adriena Šimotová 2010
vyvolávací cena: 190.000 Kč

František Foltýn : Krajina s kostelíkem
1922, olej/plátno, 50,5 x 66 cm
sign. LD Foltýn
vyvolávací cena: 250.000 Kč

Bedřich August Piepenhagen : Horské jezero
olej/dřevěná deska, 25,5 x 35 cm
sign. PD AP
vyvolávací cena: 120.000 Kč

PŘÍJEM OBRAZŮ

GALERIE ART Praha, spol. s r.o.

Aukční dům a Galerie
Staroměstské náměstí 548/20
110 00 Praha 1
Otevírací doba:
Po - Pá: 10.00 - 18.00
So: po předchozí domluvě

tel.: 224 211 087
gsm: 602 233 723
fax: 224 211 087
e-mail: galerie@g-a-p.cz
www: www.g-a-p.cz
facebook: Galerie ART Praha
Sídlo společnosti:
Bořetická 2668/1
193 00 Praha 9
Návštěva po předchozí domluvě.
tel: 735 171 323
Společnost Galerie ART Praha, spol. s r.o.
je registrovaná u Městského soudu v Praze,
složka C16981.
IČ: 48117421
DIČ: CZ48117421