015

Bělocvětov Andrej (1923 - 1997)

Klavíristka

Vyvolávací cena
450 000 Kč
Příjem limitů do: 24. 11. 2019 11:30

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Bělocvětov Andrej
Evidenční číslo 2304-S180433
Vytvořeno 1957
Technika olej/plátno
Rozměr 116,5 x 81 cm
Signatura sign. LN Bělocvětov
PN datace; vzadu v kroužku č. 64; rámován

Andrej Bělocvětov studoval AVU, studia však nedokončil. Byl celoživotním přítelem Josefa Sudka, členem Skupiny Máj 57, čestným předsedou žižkovské avantgardy, vystavoval s Uměleckou Besedou. Během své malířské kariéry vystřídal několik uměleckých směrů, hlavní linkou jeho díla je však expresionismus.