258

Weiner-Kráľ Imrich (1901 - 1978)

Pohľad na Štrbské pleso

Vyvolávací cena
265 000 Kč
Příjem limitů do: 26. 5. 2019 14:00

500 Kč při okamžité ceně do 5 000 Kč
1 000 Kč při okamžité ceně 5 000 Kč až 50 000 Kč
2 000 Kč při okamžité ceně 50 000 Kč až 70 000 Kč
5 000 Kč při okamžité ceně 70 000 Kč až 100 000 Kč
10 000 Kč při okamžité ceně 100 000 Kč až 300 000 Kč
20 000 Kč při okamžité ceně 300 000 Kč až 750 000 Kč
50 000 Kč při okamžité ceně 750 000 Kč až 1 500 000 Kč
100 000 Kč při okamžité ceně 1 500 000 Kč až 5 000 000 Kč
200 000 Kč při okamžité ceně nad 5 000 000 Kč
Autor Weiner-Kráľ Imrich
Evidenční číslo 1617-S180267
Vytvořeno 1951
Technika olej/plátno
Rozměr 61 x 84 cm
Signatura sign. PD I. Weiner - Kráľ 51
expertiza PhDr. J. Abelovský, CSc.

Z expertizy PhDr. J. Abelovského, CSc.

Posudzované dielo je autorom datované do roku 1951, Mohlo teda vzniknúť v období Weinerovho uv;znenia. Weiner bol 7. septembra 1950 vyhostený z Francúzska, kde pracoval v diplomatických službách. Takmer vzáp;tí (roku 1951) sa pokúsil ilegálne opustiť Československo cez Šumavu. Na hraniciach s Nemeckom ho zatkli. Vo v;zbe mu bolo dovolené malovať - vytvoril tam 45 obrazov z toho 22 nadrozmerných plátien. Obrazy boli zv;čša maľované podľa podrobných inštrukcií dozorcov a vyšších policajných úradníkov v;zníc v Prahe a Bratislave. Posudzované dielo bolo teda - podľa vyššie uvedenej hypotézy vytvorené na "objednávku"- Dielo bolo nedávno reštaurované - reštaurátorsky ošetrené akad. mal. Petrom Štrompachom. Je teda v dobrom hmotnom stave.

Studoval na ČVUT a Uměleckoprůmyslové škole v Praze, ve studiu pokračoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu, Berlíně a na Škole krásných umění v Paříži. Absolvoval studijní pobyt ve Francii a Německu. Malíř, který ve svých dílech ztvárňoval slovenskou krajinu, svůj židovský původ a aktuální sociální problémy. Člen Maďarské společnosti pro vědu a umění, bratislavského Kunstvereinu.

Další díla v sálové aukci od autora Weiner-Kráľ Imrich

Voják
Vyvolávací cena
105 000 Kč